+

Hlasování je ukončeno


Renáta Šimečková (36)

Šije hračky pro děti. Posledních jedenáct let usilovně budovala malou firmu Silesia HandMade. I přes nesnáze, které jí poslední doba přinesla, ji nedokázala opustit a doslova z posledních sil bojovala za její záchranu. Práce je jejím koníčkem a stala se i takovým dítětem, jež si hýčká. O jejích dovednostech vypovídají spokojení zákazníci, kteří se opakovaně vracejí.

 


+

Hlasování je ukončeno


Lenka Straková (42)

Lenka je sládková experimentálního pivovaru Proud a podporuje jiné ženy v pivovarnictví. V rámci Pink Boots Collaboration Brew Day (na Mezinárodní den žen) v pivovaru Proud uvařila speciální limitovanou várku Hazy IPA na oslavu žen a zároveň uspořádala online setkání žen z různých oblastí českého pivovarnictví. I přes občasná úskalí se tvrdé práce nebojí.

 


+

Hlasování je ukončeno


Barbora Novotná (32)

Před deseti lety založila soukromou mateřskou školu, ve které se mluví převážně anglicky. Následovalo zřízení navazující základní školy. Dokázala skloubit role milující, pečující maminky a ředitelky školy, která se stále rozrůstá. Po vážné nehodě dcerky, které zůstala velká jizva na tváři, se rozhodla pracovat na projektu, který bude pomáhat dívkám trpícím různými problémy estetického charakteru právě v obličeji.

 

 

 


+

Hlasování je ukončeno


Bohdana Goliášová (44)

Bohdana pomáhá zachraňovat česká řemesla. „Tím se neuživíš“ je prý nejčastější věta, kterou uslyšíte, když háčkujete, šijete nebo vyřezáváte hračky. Bohdana tvrdí, že to jde, jen se to musí správně pojmout. Založila proto před osmi lety výukovou platformu Tvůrci v praxi, kde učí, jak výrobky prodávat. Kolem Bohdany se nashromáždila největší česká komunita podnikajících tvůrců. V její facebookové poradně (zdarma) se radí o prodeji výrobků přes 4000 lidí. Její výukový podcast má přes 20 000 poslechů.

 

   

+

Hlasování je ukončeno


Sára Šimáčková (27)

Je spolumajitelkou kreativního studia Pure stuff, které se zaměřuje na autentický branding značek. Sára má v databázi více než 500 influencerů z celého světa, včetně expertů v oblasti sportu, designu a technologií. Kromě filmového vzdělání se neustále zdokonaluje v marketingových strategiích. Je mentorkou ve skupině #Holkyzmarketingu a aktivně se věnuje tématu rovnoprávnosti žen. Letos byla coby jediná Češka vybrána jako řečník na jednu z největších evropských konferencí – European Digital Week – kde promluvila o svých zkušenostech na téma influencer marketingu.

 


+

Hlasování je ukončeno


Veronika Psotková (40)

Sochařka, která ve svém životě spojuje péči o rodinu s fyzicky náročnou profesí, která je povětšinou doménou mužů. Poslední dva roky u ní převládaly prostorově výrazné nové instalace v interiérech. Momentálně je výraznou tváří jedné z největších výstav současného umění v Evropě, NordArt 2021 v Německém Büdelsdorfu, kde vystavuje dvě stě umělců z padesáti zemí světa, z Česka ale letos pouze jediná žena – právě Veronika Psotková.

 


+

Hlasování je ukončeno


Denisa Stránská (40)

Vystudovala organickou chemii, a když její dceři byly pouhé tři měsíce, rozhodla se přihlásit na doktorandské studium farmacie. Již 17 let se věnuje nanotechnologiím a v roce 2014 spoluzaložila farmaceutickou společnost. Vyvinula zcela novou a celosvětově jedinečnou lékovou formu, která umožňuje podávat léky bez nutnosti zapíjení a polykání tablet. V uplynulých měsících společně se svým týmem vyvinula lék na covid, který se chystá otestovat v USA. Pracuje ale i na jiných lécích – pro léčbu bolesti, centrálního nervového systému apod.

 +

Hlasování je ukončeno


Karla Tchawou Tchuisseu (29)

Za tři roky spolu se svou kamarádkou Sabinou zdokonalily pravopis a gramatiku spousty lidí, a to díky instagramu @cervenapropiska. Založily projekt Červená propiska (cervenapropiska.cz), který má za cíl vyvolat lásku k češtině. Zatím se to daří a dostávají od sledujících skvělou zpětnou vazbu. V loňském roce jim dokonce vyšla úspěšná kniha 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny.

 


+

Hlasování je ukončeno


Veronika Tázlerová (24)

Veronika čtenáře svého blogu (veronikatazlerova.cz) a instagramového účtu @veronikatazlerova inspiruje v módě, zdravém životním stylu i cestování. Sama zhubla čtyřicet kilo a teď se o svou cestu za vysněnou postavou dělí i se čtenáři. Neskrývá, že poté co jí kadeřník spálil vlasy, nosí paruku. Naopak se snaží jít svým příběhem příkladem a hlavně ukazovat svou odvahu, jak čelit životním překážkám.

 


+

Hlasování je ukončeno


Ingrid Dach (37)

Ingrid založila Hvězdný klub na sociální síti Clubhouse, který je v TOP 5 mezi českými a slovenskými kluby. Kromě toho mění svět několika tisíců žen, které motivuje a učí psát a prodávat na internetu i prostřednictvím facebooku. Je důkazem, jak se dá díky sociálním sítím rozjet podnikání bez webu a placených nástrojů. Na tuto cestu se navíc vydala po kariéře ve vědě (doktorát z fyziky) a v roli mámy tří malých dětí. Inspiruje tak ženy, aby děti nepovažovaly za překážku v budování kariéry, ale za důvod, proč podnikat.

 


+

Hlasování je ukončeno


Veronika Mikalová (37)

V roce 2020 dosáhla na svém youtubovém kanále Mii Paintings přes 100 000 followerů. Získala tak prestižní ocenění Creator Award. Na svém kanále učí lidi z celého světa malovat, dokázat se vyjádřit a být šťastnými skrze vlastní tvorbu.

 


+

Hlasování je ukončeno


Viktorie Hrazdílková (27)

Jako fitness trenérka začala spojovat vaření a cvičení, založila si instagramový profil @viktorie_hrazdilkova, kde začala propagovat zdravý životní styl bez extrémů. Postupně si vybudovala značku FitViki a nyní pomáhá stovkám žen se zdravou redukcí váhy. Nabízí online cvičební programy a také individuální koučink, který se zaměřuje i na psychiku žen. Jelikož si sama v pubertě prošla anorexií, snaží se ženám ukázat, že zhubnout se dá zdravě. Na sociálních sítích bojuje proti poruchám příjmu potravy a snaží se ženy motivovat k pozitivnímu myšlení.

 


+

Hlasování je ukončeno


Denisa Hejlová (42)

Jedna z nejmladších docentek ve společenských vědách a vedoucí katedry na FSV UK na svém twitteru @DenisaHejlova velmi aktivně komentuje vládní komunikaci a veřejné dění. Pomáhá také lidem orientovat se v komunikačních zmatcích kolem covidu. Politikům poskytuje tvrdou, ale profesionální zpětnou vazbu ohledně jejich působení na veřejnost. Je jednou z nejviditelnějších žen v médiích.

 


+

Hlasování je ukončeno


Markéta Kaplanová (36)

Od vzestupu na vrchol až k pádu a vystřízlivění. Porodila dvě děti v Číně, naučila se čínsky, poté přišel osobní krach, ztráta práce, stěhování do České republiky. Markéta se postavila na nohy, začala se vzdělávat, sportovat, stala se trenérkou, vytvořila unikátní cvičební program a založila firmu Mamfatale – kreativní tréninky. Každý den tvrdě pracuje, stará se o rodinu a na svém instagramovém účtu @mamfatale_workouts motivuje ostatní k pohybu.

 +

Hlasování je ukončeno


Jitka Drabinová (45)

O oba rodiče přišla následkem onkologického onemocnění. Vlastní špatné zprávě z genetiky proto musela čelit sama. V únoru letošního roku v sobě našla dostatek odvahy, aby podstoupila oboustrannou mastektomii. Rozhodla se neztrácet čas. Nyní se věnuje samostudii anatomie, sportuje a učí se na paddleboardu. Nevzdala se a rozhodla se užívat si každého okamžiku.

 


+

Hlasování je ukončeno


Eva Julínková (43)

Před několika lety Evě tragicky zahynul životní partner. Neuzavřela se ale se svým trápením do sebe. Svůj žal překonala tím, že začala usilovně trénovat pole dance (akrobacii na tyči). Stala se mistryní České republiky a Německa. Současně trénuje i malé holčičky. Svou nezlomnou vůlí a pílí zvítězila nad všemi překážkami, které jí život do cesty připravil.

 


+

Hlasování je ukončeno


Jana Bagarová (55)

Matka šesti dětí to také měla v životě složité. Manželství se po třiceti letech rozpadlo a Jana našla oporu u přátel. Trpí roztroušenou sklerózou a měla tak chvíle, kdy se ocitala na samém dně. Při všech svých problémech se ale nevzdala a našla se v pomoci druhým. Je autorkou několika knih, vystupuje na různých dobročinných akcích jako zpěvačka a vymýšlí program pro malé děti.

 

 


+

Hlasování je ukončeno


Michaela Lebeda (36)

Po boji s endometriózou založila v České republice vůbec první pacientskou organizaci ENDO Talks CZ, která pomáhá dalším ženám trpícím tímto onemocněním. Před lety si založila vlastní firmu Gamine design (interiérový design) a produkty na výrobu zadává tělesně postiženým v chráněných dílnách. Zároveň dává možnost začínajícím návrhářům se prosadit. Také pořádá kreativní workshopy pro děti.

 


+

Hlasování je ukončeno


Edna Nová (29)

Kvůli depresím strávila nějakou dobu v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Po návratu do reality se snaží šířit osvětu o psychických onemocněních a jejich léčbě, píše úspěšný blog, vydala knihu Ženy z Bohnic, která se dočkala již druhého dotisku. I přes ataky depresí se zvládá starat o své dvě malé děti a nemoc nebrat jako hendikep, nýbrž jako svou neoddělitelnou součást.

 


+

Hlasování je ukončeno


Jana Jungmannová (33)

Už odmalička neměla lehký život. Otčím ji zneužíval a matka ji vyhodila z domu. Bydlela u prarodičů. Když ale babička onemocněla, dala Jana přednost péči o ni před studiem a školu nedokončila. Do toho otěhotněla. Přítel ji ale nechal se synem, který trpí schizofrenií, samotnou. Janě nevyšel ani druhý vztah, ze kterého se narodila dcera. Ve chvíli, kdy se vypořádávala s druhým rozchodem, onemocněla rakovinou. Naštěstí chemoterapie zabrala a Jana léčbu úspěšně dokončila. Nyní pracuje jako pečovatelka v Alzheimer centru.

 


+

Hlasování je ukončeno


Martina Hoppová (32)

Maminka tří dětí byla na jejich výchovu šest let sama. A nebylo to vždy jednoduché, protože dvě z nich mají dysfázii (poruchu vývoje řeči). Nepřestává je ale podporovat a s velkou dávkou trpělivosti je vede životem. Ačkoli se Martina nějaký čas potýkala s depresemi, kvůli nimž byla i hospitalizována v psychiatrické léčebně, začala si po návratu plnit sny a zkouší podnikat – šije batohy a módu pro ženy, které se nevejdou do běžné konfekční velikosti.

 +

Hlasování je ukončeno


Karolína Mathesova (23)

Studentka univerzity v Británii, která s dobrovolnictvím začala již v patnácti letech. V sedmnácti vytvořila první vlastní dobročinný projekt She is Flower, který pomáhá ženám bez domova. Po odjezdu do Anglie si i tam našla způsoby, jak pomáhat. Zároveň se Karolína věnovala práci jako resident assistant a pomáhala tak studentům s mentálním onemocněním začlenit se do běžné společnosti.

 


+

Hlasování je ukončeno


Jana Rohová (57)

Učitelka ze Strakonic, pro niž osudy jejích žáků nezačínají ani nekončí se zvukem školního zvonku. Dokáže v nouzi nejen utěšit, ale i pomáhat. V letošním roce se zasloužila o velkou mediální kampaň kvůli jednomu ze svých žáků, který se dostal do tíživé situace a hrozí mu, že se bude muset přestěhovat z města i opustit oblíbenou školu. Jana se však nehodlá vzdát!

 


+

Hlasování je ukončeno


Veronika Záhorská (46)

Akční žena s velkým srdcem, která věnuje veškerý volný čas a energii na pomoc těm nejmenším a nejzranitelnějším – dětem. Pořádá sbírky, charitativní akce, organizuje řadu společensky odpovědných akcí, jako např. dárcovství krve, podporu zdravotníkům… Ale především se zapojuje osobně. Je zakladatelkou charitativního sdružení Korunka Luhačovice.

 


+

Hlasování je ukončeno


Dita Pullmanová (46)

Zakladatelka spolku Dočasky DeDe, který poskytuje azyl týraným a opuštěným pejskům, připravuje je na nový začátek a hledá pro ně nové a lepší domovy. Dita téměř všechen svůj čas věnuje aktivitě spolku a na sebe téměř nemyslí. Žije svou prací a má obrovské srdce.

 


+

Hlasování je ukončeno


Věra Fina (51)

Zakladatelka pacientské organizace Jelimán pro onkologické pacienty si sama touto složitou cestou prošla. I když má trvalou stomii (vývod), nevzdala se. Vydala pět knih, které podobně nemocným pacientům pomáhají, usiluje o legislativní změny vyhlášek a zákonů pro hendikepované a je autorkou motivačního projektu Sad nadějí. Řídí se heslem „každý den je dar“. Přichází s dalšími novými filantropickými projekty. Do toho zvládá vychovávat s láskou a maximální podporou dvanáctiletou dceru.

 


+

Hlasování je ukončeno


Lucie Staňková (44)

Po smrti dcery převzala její projekt Nové háro a aktivně pomáhá onkologicky nemocným dětem snáze projít těžkou léčbou. Zajišťuje jim výrobu paruk z pravých vlasů, jejichž ztrátu zejména holčičky psychicky těžce nesou.

 


+

Hlasování je ukončeno


Darina Stehlíková (41)

Kdysi zdravotní sestra v IKEM se před několika lety stala úspěšnou ve světě financí. Ve chvíli, kdy začala koronakrize, se Darina rozhodla opět vrátit do nemocnice. Když jí na podzim přivezli pacienta – jejího klienta, kterému týden předtím vyřizovala hypotéku, dala si slib, že pokud to spolu zvládnou, provizi za jeho hypotéku odevzdá na charitu. A tak se i stalo. Darina nejenže rok slouží na covidové JIP, ale zároveň stíhá i svou práci ve světě financí, běhá půlmaratony a stará se o tři děti.