Soutěž Žena roku 2019 zná své výherkyně!

Časopis Žena a život již po osmé ocenil ženy, které jsou svými životními příběhy zajímavé a v mnoha ohledech unikátní. Hodnotné ceny si převzaly výherkyně v kategoriích BYZNYS, CHARITA, FRIEND, POD 30 a celková vítězka hlasování Cena Sympatie.

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 se v hotelu Pyramida předávaly již po osmé ceny pro Ženy roku 2019. Výherkyně přebraly z rukou zástupců hlavních partnerů hodnotné ceny. Ty do soutěže věnovaly společnosti Marks & Spencer, Dr. Max a kosmetika Nuance, T-Mobile, Marionnaud Parfumeries, Medicom Clinic a Toyota.

Co výherkyně získaly?

  • - Balíček luxusní kosmetiky a dárková karta parfumerie Marionnaud v hodnotě 15 500 Kč!
  • - Poukázku na oblečení MARKS & SPENCER v hodnotě 15 000 Kč!
  • - Balíček luxusní kosmetiky Nuance v hodnotě 15 000 Kč!
  • - Vouchery od Medicom Clinic v hodnotě 12 000 Kč!
  • - Neomezený tarif Mobil M na rok zdarma v hodnotě 9900 Kč!
  • - Vybrané nominované ženy měly také v průběhu soutěže možnost testovat nové vozy značky Toyota.
  • - Vítězka Ceny sympatie navíc získává roční předplatné časopisu Žena a život.

Soutěž probíhala již od konce března tohoto roku. Na webu Ženy a život se objevilo téměř 100 nominací a stačil pouze měsíc a půl, aby přišlo neuvěřitelných 10 tisíc unikátních hlasů! Po ukončení hlasování byla sestavena dvanáctka nejúspěšnějších finalistek, se kterými redakce natočila video medailonky, jež pomohly odborné porotě v jejím nelehkém rozhodování. Medailonky byly současně zveřejněny také na Facebooku Ženy a život. Nakonec zbylo pět výherkyň a zde jsou jejich životní příběhy:


V kategorii Byznys zvítězila Petra Plemlová

Petra se vrhla do podnikání proto, že zůstala sama se čtyřmi dětmi a jako učitelka v mateřské školce by je neuživila. Začala tak v obýváku šít první plínky, oblečení a prodávat látky. Nyní je majitelkou několika firem – jedna vyrábí a tiskne látky zejména pro děti, ale navrhuje i látky pro maminky. Druhá firma Unuo vyrábí oblečení z těchto látek. Dalším Petřiným počinem je Unuo nadační fond, který pomáhá maminkám ve stacionářích nebo těm, které se dostaly do podobné situace, v jaké se kdysi ocitla ona. Kromě toho dělá Petra zdarma mentoring pro ženy, které začínají podnikat nebo zůstaly samy a mají různé finanční problémy.

V kategorii Friend vyhrála Michaela Duffková

Michaela píše blog Zápisník alkoholičky, v němž zveřejňuje průběh své závislosti na alkoholu, léčbu i návrat do reálného života po léčbě. Sdílí v něm vlastní zkušenosti, protože si myslí, že je alkoholismus velký problém jak maminek na rodičovské dovolené, což byl i její případ, tak u žen všeobecně a téma je stále velmi tabuizované. V současné době Michaela dokončuje stejnojmennou knihu Zápisník alkoholičky a intenzivně pracuje na otevření Centra pro léčbu závislosti, které by současně mělo fungovat i jako komunitní centrum pro maminky na rodičovské dovolené případně pro seniory, protože i oni jsou velmi ohroženou skupinou.

V kategorii Pod 30 vyhrála Eliška Hladová

Eliška je mámou malé Beatky, která se narodila s Treacher Collins syndromem. To pro ni bylo impulsem k založení první neziskové organizace u nás i na Slovensku, která se tímto syndromem zabývá. Cílem neziskovky je mimo jiné sdružovat postižené, aby se mohli setkávat, vyměňovat si zkušenosti a konečně se cítit mezi svými. Eliška se také snaží, aby se veřejnost naučila přístupu k lidem, kteří jsou možná maličko odlišní. První dojem je totiž stále rozhodující a lidé mnohdy pykají za to, že jsou odsouzeni právě tím prvním dojmem. I proto její neziskovka letos poprvé odstartovala 1. ročník Mezinárodního týdne za rovnost tváří.

V kategorii Charita vyhrála Stanislava Bašatová

Stanislavě se před dvanácti lety narodila dcera Eliška s vrozenou ortopedickou vadou Pes Equinovarus známou spíš jako koňská či golfová noha. Stáňa zcela postrádala základní informace a marně se domáhala fundované péče. Když se za dva roky dozvěděla, že ani očekávaný syn nebude této diagnózy ušetřen, došla jí trpělivost. Je to už deset let, co založila Spolek Achilleus, který soustřeďuje veškeré informace, pátrá po novinkách v léčbě doma i v zahraničí, a především pomáhá rodičům dětí i všem pacientům s touto vrozenou vývojovou vadou, která není nikterak ojedinělá, nicméně s léčbou je třeba začít ihned po narození dítěte.

Vítězkou Ceny sympatie se stala Markéta Šichtařová

Ekonomka, spisovatelka, bloggerka a maminka šesti dětí, to je Markéta, která se ale primárně považuje za mámu velké rodiny, přestože vedle toho stále pracuje. Její hlavní profesí je makroekonomie, prognózy, kam půjde česká ekonomika, česká koruna, co by měla vláda udělat, aby se ekonomice dařilo, takže psaní knih, článků na blog a podobně vnímá jen jako přídavek. Nicméně příjemný. Psaní knih, ve kterých se snaží svět velkých peněz popularizovat pro širokou veřejnost ji totiž baví nejvíc. A protože je Markéta ženou mnoha talentů, tak se kromě toho všeho, co jsme vyjmenovali, učí ještě hrát na elektrickou kytaru.